Mivel holnap este megyek haza, csekkoltam gyorsan a met.hu-n, milyen idő várható, hogy annak megfelelő öltözéket vigyek magammal. Gy.k.: zimankóban nem túlzottan hasznos a fürdőgatya, ellenben lehet praktikus előnye egy télikabátnak...
Szóval met.hu, szöveges előrejelzés a csütörtöktől vasárnapig terjedő időszakra:
Gyengén felhős, napos és erősen felhős tájak egyaránt lesznek, nyugaton, délnyugaton, illetve az időszak második felében valószínű nagyobb területen felhős idő.
Nem mondom, ez már a horoszkópok szintjét közelíti! Nagyon ott van! De - élve az általános iskolai irodalom órákon felszedett rutinkérdéseink egyikével - vajon mire gondolt a szerző?
Megpróbálta marketingelni, hogy csapnivaló lesz az idő? Valójában tippje sincs, de ezzel nem lehet nagyon mellélőni? Vagy csak nem volt kedve gondolkodni? Nemtom.
Különösen tetszik a "nyugaton, délnyugaton, illetve az időszak második felében" kifejezés, ami összetett gondolkodásra és a nyelvi eszköztár kifinomult használatára utal, bár elsőre nehezen feldolgozható. Mert sajnos az égtájak és a negyedik dimenzió ilyetén keverése, keveredése / bármely átváltási aránya számomra nem triviális.
Egyébként az vajon mennyire van belekalkulálva a dologba, hogy a napsugarak beesési szöge befolyásolja az egységnyi területű felhő földfelszínre vetett árnyékának felszínét, amit csak mintegy egzotikus adalékként, a trigonometria alapjaira fittyet hányva tud megbolondítani a domborzat, azaz a táj? (Tekintettel a tényre, hogy az idézett forrás felhős tájakról tesz említést...) Meredek téma, szakmailag nehezen is védhető a pongyola megfogalmazás... ne menjünk mélyebbre.
Mindazonáltal köszönöm a segítséget! Megjegyzem, elég lett volna annyit írni, hogy "hideg, pocsék idő lesz, vigyél magaddal ernyőt a biztonság kedvéért"...
Utolsó kommentek